21/04/2026
Hétfőn az Eszterlánc Óvoda nagycsoportosai látogattak el a könyvtárba. Tizenkilenc mosolygós, kedves és meglepően fegyelmezett kisgyermek érkezett hozzánk, akik pillanatok alatt megtöltötték élettel a teret.
Először arról beszélgettünk, mi is a könyvtár, milyen könyveket és újságokat lehet nálunk kölcsönözni, és hogyan működik ez a különleges hely, a könyvek birodalma. A gyerekrész természetesen azonnal mágnesként vonzotta őket :-)), de mielőtt birtokba vették volna a termet, együtt meghallgattuk a „Nem a mi gondunk!” című burmai népmesét papírszínház előadásként.
A mese után közösen beszélgettünk arról, mit üzen számunkra a történet. A gyerekek egészen elképesztő érzékenységgel értették meg, hogy ami első pillantásra talán nem tűnik a mi dolgunknak, az sokszor mégis az. Felismerték, hogy a kis döntéseknek is súlya van, és hogy ha még idejében cselekszünk, sok baj és gond megelőzhető. A bátrabbak a saját élményeiket is megosztották egymással, és olyan gondolatokat fogalmaztak meg (hangosan, szépen összefoglalva a többiek előtt!!), amelyekre mi, felnőttek is csendben bólogattunk.
Mikor már fogyóban volt a türelem, éppen már mocorogni kezdtek :-)), elérkezett a legizgalmasabb rész: a könyvválogatás. Volt, aki a kikészített mesék, albumok között keresgélt, mások pedig bátran emeltek le a polcokról számukra érdekes könyveket. Jó volt látni azt a tiszta kíváncsiságot, ahogy egyik történetből a másikba pillantottak bele.
Búcsúzás előtt még egy kis játékos visszakérdezés következett, és minden apró látogatónk legalább egy kérdésre bátran és helyesen válaszolt. Külön mosolyt csalt az arcunkra az a kislány, aki arra is emlékezett, hogy burmai népmesét hallgattunk, szóval bizony feketeöves mesehallgatók is vannak közöttük.
Nagyon örömteli délelőtt volt. Okos, érdeklődő, vidám kis közösséget ismerhettem meg, és szívből örülök, hogy ellátogattak hozzánk. Visszavárjuk őket a szüleikkel együtt is, és természetesen minden óvodás / iskolás csoport előtt nyitva áll a könyvtár ajtaja, mert a könyvekhez vezető ösvény néha az egészen apró cipőnyomokkal kezdődik. ❤️