17/01/2026
🩵 Drodzy Mieszkańcy i Goście! Z radością witamy czas zimowego wypoczynku podczas ferii zimowych w naszej gminie! Życzymy Wam dużo relaksu i wspaniałej zabawy 💙
Choć już w najbliższy poniedziałek czeka nas tzw. „Blue Monday”, dzień uznawany za najbardziej melancholijny w roku, to tym wpisem, chcemy zainspirować Was do tego, aby odwiedzić atrakcje w naszej gminie, których niebieski kolor lub nazwa - działają pozytywnie!
🌊 Oprócz błękitnego nieba… i Bałtyku, które działają naturalnie kojąco, polecamy Wam:
👉 Odszukać „Błękitny domek” we Władysławowie – dom adiutanta generała Hallera – Jana Dworzańskiego, który jest wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego.
👉 Zapisać się na warsztaty w Błękitnej Szkole we Władysławowie - dla wszystkich miłośników ptaków, zarówno dorosłych jak i dzieci - które odbywają się w ramach „Akcji Karmnik”. Podczas spotkania będziecie mogli zobaczyć pracę obrączkarza, a każde dziecko będzie miało możliwość wykonać ptasi smakołyk! Więcej informacji na profilu Błękitnej Szkoły we Władysławowie.
👉 Najmłodsi wraz z opiekunami mogą wybrać się na plac zabaw (za Domem Rybaka) z niebieskimi elementami i częścią z siłownią zewnętrzną.
👉 Popływać w niebieskich basenach pływalni Aquarius COS-OPO Cetniewo.
👉 Przyjrzeć się Muralowi Zbigniewa Wodeckiego w Chałupach.
👉 Popodziwiać z zewnątrz Willę Kaszubkę – jedną z pierwszych willi wybudowanych w Jastrzębiej Górze.
👉 Spędzić aktywnie czas na skwerach rekreacyjno-sportowych w naszej gminie i odnaleźć niebieskie elementy wśród śnieżnego „okrycia”.
O wszystkich tych miejscach znajdziecie informacje w naszej niebieskiej, oficjalnej aplikacji Gminy Władysławowo - WŁApce!
Gdzie jeszcze w naszej gminie można miło spędzić czas w otoczeniu błękitu? Odpowiedzcie w komentarzach! 😉