16/10/2026
"🏛️ Architectuurdagen in de Provence
https://www.vakantie-provence.be/nl/artikels/categorie/actualiteiten-in-de-provence
Van donderdag 15 tot zondag 18 oktober 2026 vinden in heel Frankrijk de Nationale Architectuurdagen plaats. Ook in Provence-Alpes-Côte d’Azur staan ontmoetingen, rondleidingen, tentoonstellingen en andere activiteiten op het programma. De elfde editie is bedoeld voor iedereen die nieuwsgierig is naar gebouwen en de verhalen erachter.
Het thema is dit jaar ‘Renoveren: bouwen aan de toekomst’. Daarbij gaat het om bestaande gebouwen een nieuw leven geven. Denk aan een oude school, fabriek of woning die wordt aangepast aan nieuwe noden, met respect voor haar karakter. Ook het hergebruik van materialen krijgt aandacht.
Voor vakantiegangers is dat een mooie aanleiding om de Provence met andere ogen te bekijken. Niet alleen kerken, kastelen en dorpsmuren vertellen een verhaal. Ook een slim gerenoveerd huis of een vernieuwd publiek gebouw laat zien hoe verleden en heden samenkomen.
Wil je iets bijwonen? Controleer kort vooraf het actuele regionale programma. Sommige activiteiten zijn gratis, voor andere moet je reserveren. En ook zonder afspraak loont het om tijdens een wandeling even omhoog te kijken. Achter een gevel schuilt vaak meer geschiedenis dan je denkt.
👉 Meer actualiteiten uit de Provence:
https://www.vakantie-provence.be/nl/artikels/categorie/actualiteiten-in-de-provence"