Duindal

Duindal ons zelfkookvakantiehuis wordt vernieuwd.

08/06/2022

Het Centrum voor Jeugdtoerisme uit Merelbeke maakt zich zorgen om de hoge inflatie.

29/04/2021

vanaf 1 juni mogen wij terug zeeklassen ontvangen. hopelijk gaan er nog veel door dit schooljaar. en de zomerkampen gaan ook door. enkel voor vriendengroepen en verenigingen kunnen we nog geen datum geven. maar alles komt beetje per beetje dichterbij.

25/08/2020

Na de geslaagde zomerkampen komen de jeugdverblijven in West-Vlaanderen opnieuw in moeilijkheden. Er zijn te weinig boekingen voor het najaar en reservaties worden geannuleerd omdat scholieren uit het middelbaar en studenten niet op meerdaagse uitstap mogen.

23/05/2020

Goed nieuws! Zopas werd beslist dat de zomerkampen mogen doorgaan.

14/05/2020

Viroloog Marc Van Ranst hoopt dat een volgende Veiligheidsraad over kinderen gaat. "Zodat we beslissingen krijgen over jeugdkampen en speelpleinen, en kinderen weer kind kunnen zijn." Dat zei hij in 'De Ochtend'.

20/03/2020

Om een bewogen week af te sluiten ...

Uit onze bevraging bij de jeugdverblijfcentra blijkt dat de meeste uitbaters flexibel omgaan met het toepassen van de annuleringsvoorwaarden. Velen betalen nu al geld terug, sommigen hebben geen of nauwelijks voorschotten ontvangen en zien dus ook geen geld, anderen wachten af hoe lang de crisis zal duren en hoeveel overheidssteun er zal zijn, maar hebben ook de intentie om de groepen zoveel mogelijk terug te geven.

Het is voor geen enkele uitbater prettig om jeugdgroepen (zelfs maar een beetje) geld te moeten aanrekenen voor een verhuur die nooit heeft kunnen plaatsvinden. Zeker als uitbaters een goede relatie onderhouden met de betrokken vereniging of school.

Maar daarnaast ontvangen we ook pijnlijke getuigenissen van jeugdverblijfcentra die niet weten hoe ze dit gaan overleven en die snel duidelijkheid vragen.

Wij willen daarom een algemene oproep tot solidariteit lanceren. Iedereen lijdt momenteel schade: we vragen om dit samen te dragen (uitbaters, groepen en ouders). Als één van deze partijen alles alleen moet dragen, gebeuren er ongelukken, lees: gaan er organisaties overkop. Of dat nu een jeugdverblijf of een jeugdorganisatie is, het is in beide gevallen een drama dat we als jeugdsector moeten vermijden. We zijn blij dat de grote meerderheid van jeugdgroepen dat ook beseft en begrip toont voor de uitzonderlijke omstandigheden.
Helaas ontvingen sommige uitbaters reeds dagvaardingen van jeugdgroepen die meteen al hun geld terug willen. Bij een beperkt aantal groepen verscherpt de toon. Dat betreuren we enorm.
Sinds gisteren zijn de jeugdverblijfcentra verplicht door de federale regering om te sluiten, momenteel tot 5 april. Dat geeft nog extra munitie aan deze groepen om te zeggen dat de uitbater ‘in fout is’. Terwijl het natuurlijk om overmacht gaat voor beide partijen.
Tot slot rekenen we op de overheid, zodat de te verdelen verliezen zo klein mogelijk zijn.”

Zorg voor jezelf en voor elkaar de komende dagen en tot snel!

02/12/2019

Ook dit jaar doen Nand en Minne iets voor de warmste week

Adres

Essex Scottish Laan 141
Westende
8434

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Duindal nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Duindal:

Delen