09/07/2026
Fier op deze!
🔊 Een goed geluid op evenementen combineren met zo weinig mogelijk hinder voor de buurt. Dat is de bedoeling van een proefproject rond geluidsniveaus in Gent.
💡 Sinds begin 2026 kregen al acht evenementen op die manier een vergunning, waaronder Copa DOK en verschillende locaties binnen Full Circle.
👉🏼 Organisatoren kunnen een hoger geluidsniveau krijgen (max. 95 dB(A) op midschalige evenementen van 301 tot 2.000 bezoekers en max. 98 dB(A) op grootschalige evenementen van meer dan 2.000 bezoekers) wanneer ze voldoen aan een aantal voorwaarden, zoals o.a.:
🎵 een doordacht geluidsplan indienen
👤 een vaste geluidsverantwoordelijke aanduiden
🔈 een professionele geluidsinstallatie
📍 maatregelen om het geluid maximaal binnen de evenementenzone te houden..
💬 Gilles De Bruyne, voorzitter van de Nightlife Council in Gent: 'Vanuit de sector hebben we de voorbije maanden actief meegewerkt aan dit traject. We zijn tevreden dat die gezamenlijke inspanningen nu vertaald worden in een duidelijk kader dat organisatoren houvast biedt. Dit proefproject toont dat het mogelijk is om via dialoog, expertise en wederzijds vertrouwen tot werkbare en toekomstgerichte oplossingen te komen.'
📑 Goed nieuws: alle voorwaarden zijn voortaan gebundeld in één handig overzicht. Zo weten organisatoren vooraf precies welke maatregelen nodig zijn. Je vindt alle info hier: https://stad.gent/nl/cultuur-vrije-tijd/zelf-een-evenement-organiseren/aanvraag-afwijking-op-geluidsnormen-elektronisch-versterkte-muziek-voor-een-evenement :-meer-mogelijkheden-voor-elektronisch-versterkte-muziek
Gent Klimaatstad