22/05/2026
С радост и вълнение споделяме един специален момент – освещаването на новия параклис „Св. св. Константин и Елена“ в махала „Долни Чукани“.
Това свято място е символ на вярата, доброто и духовното единение, които съхраняват българските традиции и събират хората. Нека параклисът бъде дом на надеждата, мира и благословението за всички, които прекрачат прага му.
Изказваме сърдечни благодарности на нашите специални гости – доц. Диана Димитрова, народен представител от парламентарната група на ПП „Прогресивна България“ в 52-рото Народно събрание, областния управител г-н Марин Богомилов, заместник-областния управител г-н Петър Димитров и кмета на община Лясковец г-н Васил Христов, които уважиха събитието със своето присъствие.
Благодарим и на всички приятели, съграждани и гости, които споделиха този светъл ден с нас. Вашата подкрепа и уважение превърнаха този момент в истински празник на духовността и общността.
Нека параклисът „Св. св. Константин и Елена“ носи здраве, мир и благоденствие на всички!