16/08/2023
Искам да изкажа моята и на цялата ни група от 22 човека благодарност към Славейковата къща / Slaveykovata kashta с.Еленка , общ.Неделино. Наземно красиво кътче в Родопите, спираща дъха гледка, двор на две нива с басейн с плитка част, тенис корт, волейболно, баскетболно, футболно игрище( с нощно осветление за любителите), прекрасен детски кът, тенис маса, билярд, фитнес уреди, батут, две боксови круши за трениращите, няколко люлки и множество пейки за усамотение на сянка. Около басейна шезлонги с шалтета, достатъчно чадъри, хладилна витрина с напитки и сладолед. Стаите и апартаментите са разположени на три етажа, просторни със собствен санитарен възел. Всяка е в различна цветова гама изпипана до последния детайл. Има две кухни- зимна с книги, детски кът, 2 хладилни витрини и 2 фризера, както и лятна с още два хладилника и камера. Всичко необходимо за приготвяне на храна , съдомиялни, печки, скари, посуда в изобилие. Ние имахме допълнително закуска, която доплатихме на символична цена и всяка сутрин бяхме изненадвани с топла домашна храна, сирене от мандрата в селото, ароматен чай и айрян. Сами си готвехме за обяд и вечеря, като всичко необходимо си купихме от Неделино. Има достатъчно място за съхранение на храна и тъй като единствения недостатък е леко развбития път до Неделино - 4 км, който обаче сега се пряви и все пак е асфалт, си направихме списък с продукти за 3-4 дни. В селцето с десетина къщи времето е спряло. Три дни в седмицата си оставяш торбичка с пари и следобед е пълна с топъл хляб. Хората са усмихнати и отзивчиви. Стопаните на къщата са се погрижили всеки един метър от двора да е оползотворен максимално практично. Бяха на разположение за всяко наше запитване и желание. Има възможност и за ползване на пералнята. Интернетът е добър с няколко рутера. Обхватът на места се губи, но това е само плюс. Всеки си беше зарязал телефона и не се сещаше за него. Няма шанс 26 човека да случаят тук. А времето в планината е странно. Едната сутрин валя порой с гръмотевици, дори спря тока и след два часа обаче жега и бяхме в басейна. Сутрин и вечер взе да захладнява и определено си трябва горна дрешка. Мога още много неща да кажа положителни. Ако някой има въпроси да се обади на Ани или Любо. Телефоните им са на страницата на къщата. Изключително любезни и раздаващи се млади хора, превърнали наследствения дом в уютно място за почивка. Не на последно място благодарим и на леля Ваня за всичко, на децата Веско и Ванката, които играха с нашите деца. До нови срещи! Препоръчвам на 100 процента!
Стоянка Димова