Автосервиз СтудиоХ

Автосервиз СтудиоХ Автосервиз за Опел Автосервиз за автомобили марка Опел

Нещо интересно по което работим в момента.Инсигния 2.0 бензин турбо със странен шум който се чуваше в купето, шума напод...
16/04/2026

Нещо интересно по което работим в момента.
Инсигния 2.0 бензин турбо със странен шум който се чуваше в купето, шума наподобяваше леко почукване. На предварително четене на живи данни имахме предположение за дюза(колата е директно впръскване) но за всеки случай се разбрахме с клиента да я докара след празниците за по обстоен преглед. Чека не светеше.
На обстойния преглед установяваме че колата е с много малко масло което едва се вижда на щеката. Доляхме и масло и когато утихнаха малко паразитните шумове и след извесна работа на място забелязваме че изпускателния вал не успява да се коригира според исканите от екуто команди. Решихме да свалим капаците и да проверим какво става отдолу преполагахме че заради ниското ниво на масло, може да е прескочила с зъб веригата и поне да проверим.
Обаче се оказва друго. Счупена вакум помпа и разбит канал на вала с които е зацепена. Оцветяване в края на вала и подбито легло на капака на клапаните.
Колата е на малко километри под 200 но това сме срещали само на мотори преминали 300 и нагоре хиляди.
Вала и вакумпомпата ще бъдат заменени, както и веригата. Ново масло и филтър+ всички нужни гарнитури.

Един съвет от нас, следете си нивата на маслото и не се доверявайте на сензори лампи или съобщения.

Не си карайте така колите на сервиз.....
31/03/2026

Не си карайте така колите на сервиз.....

Вчера и днес се трудим върху една Корса, която има нужда от вътрешно почистване. Тежки  отлагания и замърсявания в мотор...
05/02/2026

Вчера и днес се трудим върху една Корса, която има нужда от вътрешно почистване. Тежки отлагания и замърсявания в мотора. Блокирали повдигачи, трудно смазване по петите на валовете и т.н....
Разглобихме всичко в горната част на мотора като свалихме и картера. Общо взето отворихме мотора отгоре и отдолу и демонтирахме веригата за успеем да изчистим максимлно много мотора от отлагания.
В последствие ще получи нови повдигачи, верига и масло.

Продадено!!!!Продаваме си комбото, ако някой търси непретенциозна баничарка да свирка.1.3 дизел, няма климатик обаче има...
05/02/2026

Продадено!!!!

Продаваме си комбото, ако някой търси непретенциозна баничарка да свирка.
1.3 дизел, няма климатик обаче има стерео с флашка 😅. 350 000км, показва километража. При нас е от 3 години и го взехме от фирма с разнос на кафе (не е претоварвано) ние сме го ползвали за дребни неща, колкото да не се цапат колите ни.
Всичко което се е появило по време на експлоатация сме го оправяли.
Цената му е 1250€ твърда.
Причина - замяна с малко по нова.

Седи в базата на сервиза и може да се види всеки ден когато работим.
ГО, преглед, данък -документално е ОК .
Сделка през нотариус.
0885506900

28/01/2026

Обслужвайте по-често компонентите на автомобилите , защото положението понякога е трагично 🥹

Халдекс на Опел Инсигния 🤨

28/01/2026
Нещо олд скул 🥹1.6 SE Astra G , смяна на вал, кобилици, повдигачи.
21/01/2026

Нещо олд скул 🥹
1.6 SE Astra G , смяна на вал, кобилици, повдигачи.

ЧНГ на всички :)Стартирахме годината с ребилд на 20NFT мотор.Проекта всъщност сме го започнали още през 2025г. но тъй ка...
07/01/2026

ЧНГ на всички :)
Стартирахме годината с ребилд на 20NFT мотор.
Проекта всъщност сме го започнали още през 2025г. но тъй като не сме много по снимането 😆 тази част ни куца.
И така, пълен ребилд на мотора, бутала и биели усилени, ARP болтове където може и да изглежда фешън и сглобяваме.
Целта не е силов тунинг за момента, а съживяване след щета по мотора.
Наложи се ремонт по главата, блока, колянов вал и всичко от - до. Гарнитурки, о-пръстени ще заменим с нови. Ами това е за сега, 2027 ще пишем пак 😆

14/12/2025

Приятели, нашето скромно сервизче ще почива от 23.12 до 05.01.2026г.
На 05.12 ще ви очакваме традиционно от 09:00 часа сутринта да видим кой е оцелял след празниците 😆 .

Пожелаваме на всички топло посрещане на празниците и весело през празничните моменти.

Поздрави от нас🍻

Само подсещаме че  разполагаме и с машина за реглаж на фарове. 🚨
18/11/2025

Само подсещаме че разполагаме и с машина за реглаж на фарове. 🚨

Имаме машина за промивка на парно и водни системи, ползваме я 😁.Най-голямото "нещо" което сме промили до сега 😁
13/11/2025

Имаме машина за промивка на парно и водни системи, ползваме я 😁.
Най-голямото "нещо" което сме промили до сега 😁

Address

бУлица Климент Охридски 61A
Sofia
1000

Opening Hours

Monday 09:00 - 18:30
Tuesday 09:00 - 18:30
Wednesday 09:00 - 18:30
Thursday 09:00 - 18:30
Friday 09:00 - 18:30

Telephone

0885 506900

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Автосервиз СтудиоХ posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Автосервиз СтудиоХ:

Share