12/04/2026
Христос воскресе, не знам дали днес е деняат, но на празника искам да благодаря на всички спомоществователи и дарители на Ски база"Грамадлива". Какво ме правокира да напиша тези редове? Преди може би месец ми се обади Благовест Георгиев от Перник и ми казва, че преди 2 или 3 години е правил Ком -Емине и сега решил да направи дарение на всички места по пътеката, където му е харесало или впечатлило. Питам го, кога е бил при мен. Той ми отговаря: - Не, не съм нощувал при теб, а на Химик. - Добре казвам, аз съм Марин - Ски базата, объркал си телефона, ако искаш мога да ти дам телефон на колегите от Химик. Чувам: - Не, не съм объркал, точно Вас търся за да Ви направя дарение. - И защо на мен, след като си бил на Химик? - Ами ти, вика ни посрещна с диня и ни обясни за маршрута към Чумерна и викаш: - Айде, лесното мина, сега и по-нататък почва трудното. Помислил, че се шегувам, но после разбрал, че съм им казал Истината. За тази истина Христос се е върнал, видял, че няма да стане и пак заминал. - Не бъди себе си, както е модерно сега да се казва, а бъди Истински, дори и да загубиш! Е, Благо благодаря ти още веднъж за дарението, ще купя 10-тина шалтета, защото съм още с одеалцата от БТС и ще знам, че са купени от Истинска дума, оставила спомен в житието ти. Бъди здрав и смирен, ще стигнеш далече! Марин бай Лондона
P.S. Някой, ако може да ми помогне с информация за марката-фирмата на шалтетата/лека завивка/. Имам в предвид, да не се степват при пране. Естествено подкрепям българското и сгодно време на всички !