06/04/2026
Je s podivem, kolik lidí se tu raduje, že už nebude muset platit za Český rozhlas a Českou televizi. To je však zásadní omyl. Budeme platit dál a všichni. Jenom už ne poplatky, které posíláme přímo těmto médiím, ale daněmi, které posíláme vládě do státního rozpočtu. Z něj pak budou rozhlas i televize financovány. Pořád to budou naše peníze z naší kapsy, jenom budou putovat přes státní rozpočet a vládní pravomoc.
Takže ti největší “pravičáci” se radují z toho, že platit sice budou dál, ale posílí přitom roli vlády. Úsměvné.