25/02/2025
Kedveseim! Nem kaptok kedvet elszaladni az Őrségbe? Nálunk lakni is lehet!
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság hív és vár minden természetszerető érdeklődőt március 1-én, 2-án, valamint 8-án és 9-én Körmend-Horvátnádaljára a Dobogó-erdőbe.
Kora tavasszal minden évben tőzikék alkotnak egybefüggő virágszőnyeget a Pinka-patak és a Rába-folyó között található ártéri erdőben. E természeti csoda minden évben rengeteg embert vonz.
Idén az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai március 1-én és 2-án, valamint március 8-án és 9-én 11 órától 16 óráig a horvátnádaljai Pinka-hídnál információs anyagokkal, ajándéktárgy vásárlási lehetőséggel is várják az érdeklődőket.
A Dobogó-erdőbe érkező látogatókat vezetett túrákra is invitálják az igazgatóság munkatársai:
A résztvevők szakember vezetésével járhatják be a Dobogó-erdő tanösvényt, és megismerkedhetnek az ártéri erdők jellegzetes élővilágával.
A túrákra előzetes regisztrációt kérünk az alábbi elérhetőségeken:
[email protected]; 30/520-2435.
A túrákon a résztvevők száma: max. 30 fő.
Táv: 2,3 km
Túrák időpontjai:
- március 1.: 11.00, 14.00
- március 2.: 11.00, 14.00
- március 8.: 11.00, 14.00
- március 9.: 11.00, 14.00
--
Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság
Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai Osztály
9941 Őriszentpéter, Városszer 57.
+36-94/548-034