25/01/2026
Nagyon ritkán fagy be úgy a Balaton, hogy huzamosabb ideig biztonságosan rá lehessen lépni, vagy korcsolyázni lehessen rajta. Legutóbb 2017-ben volt ilyen. Idén igazán kegyes volt hozzánk az időjárás. Heteken át éjjelente is -5 és -10 fok közötti hőmérséklet volt és így biztonságosan vastagra tudott hízni a Balaton jege és több mint 2 héten át több tízezer ember élvezhette a csodálatos jeges Balatont. Volt, aki csak sétált rajta, de rengeteg korcsolyázó, fakutyázó, jéghokizó, bringázó (!) és sífutó is megtalálta a lehetőséget és a tökéletes helyszínt a kedvenc sportjához. Mi is többször mentünk, legutóbb tegnap Balatonakarattya és Kenese között botkoriztunk mintegy 14 km-t a gyerekekkel és igazán felemelő, életre szóló élmény volt! ❤
A ma indult felmelegedés és a holnap induló újabb munkahét sajnos mostanában már nem teszi lehetővé a további korizásokat, de remélhetőleg hamarosan tudunk ismételni.
A képeket én készítettem (a házról is tettem be pár téli havas képet ;)), a videót neten találtam 🙂
https://fb.watch/ES9yioOT5C/?