27/02/2024
Kedves Szállásadók és Szálláskeresők! Sokan nem tudjátok kit rejt az admin. Nos Ő nem más, mint Ibolya Leskó. Rendhagyó poszt következik:
Sziasztok!
Kis túlzással elmondhatom, hogy van egy küldetésem, amit mióta Ricky kutyám hozzám került oly szeretettel próbálok életben tartani. Ricky meghatározó volt az életemben és már nincs mellettem, hogy csak úgy bújjon, mint az első találkozásunkor az alpaítványnál (akik megmentették a láncról, éhesen, betegen), de azóta is, ha lehetne az összes kutyát megmenteném, úgy mint Őt akkor.
Persze a szívemet a vizslák rabolták el, amikor is hosszas gondolkodás után érkezett hozzám egy vizsi baba Ricky mellé, lassan 5 éve. Nem tudom miért pont vizsla, mert soha nem volt ezelőtt vizslám, sőt, mindig is tacskóink voltak gyerekkoromban. Aztán jött ugye Angelic Hillside, becenevén Angie. Ránéztem a kocsiban az anyós ülés előtt, angyali szemekkel tekintett rám és ez lett a neve. NA! Azóta végleges elkutyulódásom van minden bizonnyal, de még nem orvosi eset (azt hiszem 🤔). A páromat persze fűzöm, hogy milyen jó lenne még egy ilyen zizzent vizsloid típusú örök gyerek Angie mellé, de ugye munka, feladatok, szabadság, hova kerüljön ha elutazunk, orvosi költségek, stb.. (nem kell soroljam nektek kedves kutyát kedvelő, kutyatartó csoporttársaim, ugye?!), óriási felelősség egy kutya, bár több évet éltem kettővel jómagam is egyedül...
Ricky hatására jött létre sukorói kutyabarát vendégházam és ez az oldal is.
De ezen megmentéssel kapcsolatos gondolataimat s küldetésemet pár hónapja felturbóztam és létrehoztam egy független (!!!) támogatói oldalt, aminek okán bárki segíthet, támogathat állatmentő szervezeteket. De ha csak felkelti egy-egy poszt a figyelmet és közvetlenül támogattok egyet az is hatalmas siker! (Nem, nem nekem, hanem annak aki segítséget ad és aki kapja annak elsődlegesen) A támogatói oldalról befolyt összeget minden hónapban egy-egy általam kiválasztott, tevékenységét is igazolni tudó szervezet kapja, legyen az bármekkora összeg.
Az első hónap amit zárok a mostani lesz. Jelenleg csekély 5.000 Ft összeg van a "jutifalatos doboz"-ban, de nem ez számít. 5.000 Ft bármire jó és hasznos ezeknek a szervezeteknek (lehet egy injekció ára, egy kávé a dokiknak akik sokszor önköltségből fedeznek életmentő állatműtéteket, egy műtété utáni időszakra higiéniai alátét, egy csomag kötszer, bármi, ... nem ez a lényeg, hanem az ÉLET!)
És akkor most elgondolkodhatnak páran: Na jó! Ez szép! De vannak emberek is akiknek segítségre van szüksége? Miért nem Őket támogatjuk?
A válaszom egyszerű és sokat tudnék róla beszélni: Az emberek egy része önhibáján kívül van rossz körülmények között ahogy az állatok is. Az embereket támogatni kell, ha hagyják és kérik. Az állatok nem kérnek, mert nem tudnak segítséget kérni, nem tudják felfogni se sokszor mi történik velük. A gyermekekhez tudom Őket hasonlítani akik zavarodottan néznek a világra mi történik, mi lesz velük, mi a baj?! Mindenki maga dönti el akinek lehetősége van kit támogat és nincs rossz döntés!!!
Ha úgy gondolod, támogatnád szívesen egy virtuális "kávé"-val egy-egy állatvédő szervezet munkáját (melynek ára 1-5 EUR között mozog, a Te döntésed szerint) látogass el az oldalamra. Köszönöm!
Február végén megírom ki kapta az összeget és a hozzá tartozó kimutatást is!
Dog-friendly accommodations were not widespread in Hungary a few years ago. In 2018, I was one of the first in Hungary to open a dog-friendly accommodation in Sukoro, a small settlement by Lake Velence. Dogs are my passion, as my dog Ricky was also an adopted, rescued dog. After much suffering, we l...