BiNa Homestay

Call Directions Website

BiNa Homestay � Selesa dan Berpatutan
� Berhampiran Sekolah Sukan Pahang, Akademi Bola Sepak Mokhtar Dahari & UMP

18/07/2026

*اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ*





*💙🩵 BINA HOMESTAY 🩵💙*
Homestay Bersih, Selesa & Berpatutan... Insyaallah😊

📍Lokasi:

1) *GAMBANG JAYA 1, KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 1*:
* Rumah semi-D
* 3 bilik (3 aircond+ kipas)

🏠 *BiNa Homestay 3*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 4*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 5*:
* Rumah Semi-D
* Ruang Tamu Aircond
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

2) *BANDAR DAMANSARA KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 2* :
* Rumah Semi-D
* Ruang tamu Aircond
- 4 bilik ( 4 Aircond + kipas)

🕰️ *WAKTU C/IN & C/OUT*:
C/in: 2.30PM
C/out: 12.00PM

🗝️💰 *Security deposit RM100*.
(Akan dikembalikan semula selepas check out sekiranya homestay berada dalam keadaan baik)

🏠 *KEMUDAHAN YANG DISEDIAKAN*;
🔖Wi-Fi Available
🔖CCTV ( Porch kereta)
🔖Google/ Smart TV (Netflix, YouTube, MYTV & NJOY)
🔖Dapur dan Peralatan memasak
🔖Peti sejuk ( 2 pintu)
🔖Penapis Air ( Coway & Midea)
🔖Blender/food processor
🔖Periuk Nasi Elektrik
🔖Iron+ Iron Board
🔖2 Unit Tilam Lipat & Bantal Setiap Homestay
🔖Microwave Oven
🔖Mesin Basuh
🔖Tuala ( 6 Helai di sediakan)
🔖Sejadah
🔖 Set Meja Batu ( Smoking Area)

FB pages: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550096023332&mibextid=ZbWKwL

☎️Maklumat lanjut:
https://www.wasap.my/+60129717253/binahomestay
https://www.wasap.my/+60123080124/binahomestay

Lama tak bersiaran di muka buku ini. Cuti sekolah sempena raya cina  semakin dekat. Anda mencari penginapan yang selesa?...
11/02/2026

Lama tak bersiaran di muka buku ini.

Cuti sekolah sempena raya cina semakin dekat. Anda mencari penginapan yang selesa? Bersih? Dan berpatutan?

Untuk maklumat lanjut..Hubungi BiNa Homestay untuk penginapan di Gambang dan juga Bandar Damansara kuantan. InsyaAllah. Anda akan berpuas hati.

*اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ*    *💙🩵 BINA HOMESTAY 🩵💙*Homestay Bersih, Selesa &  Berpatutan......
05/02/2026

*اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ*






*💙🩵 BINA HOMESTAY 🩵💙*
Homestay Bersih, Selesa & Berpatutan... Insyaallah😊

📍Lokasi:

1) *GAMBANG JAYA 1, KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 1*:
* Rumah semi-D
* 3 bilik (3 aircond+ kipas)

🏠 *BiNa Homestay 3*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 4*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 5*:
* Rumah Semi-D
* Ruang Tamu Aircond
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

2) *BANDAR DAMANSARA KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 2* :
* Rumah Semi-D
* Ruang tamu Aircond
- 4 bilik ( 4 Aircond + kipas)

🕰️ *WAKTU C/IN & C/OUT*:
C/in: 2.30PM
C/out: 12.00PM

🗝️💰 *Security deposit RM100*.
(Akan dikembalikan semula selepas check out sekiranya homestay berada dalam keadaan baik)

🏠 *KEMUDAHAN YANG DISEDIAKAN*;
🔖Wi-Fi
🔖CCTV ( Porch kereta)
🔖Google/ Android TV (Netflix, YouTube, MYTV)
🔖Dapur dan Peralatan memasak
🔖Peti sejuk ( 2 pintu)
🔖Penapis Air
🔖Blender/food processor
🔖Periuk Nasi Elektrik
🔖Iron+ Iron Board
🔖Extra Tilam /Tilam Lipat & Bantal
🔖Microwave Oven
🔖Mesin Basuh
🔖Tuala
🔖Sejadah

FB pages: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550096023332&mibextid=ZbWKwL

☎️Maklumat lanjut:
https://www.wasap.my/+60129717253/binahomestay
https://www.wasap.my/+60123080124/binahomestay

Tidurlah dengan mimpi² indah...🌜Mari lah menginap di BiNa Homestay. Macam berada di angkasa raya. Untuk maklumat lanjut ...
08/01/2026

Tidurlah dengan mimpi² indah...🌜

Mari lah menginap di BiNa Homestay. Macam berada di angkasa raya.

Untuk maklumat lanjut hubungi BiNa Homestay ya.😉

    *💙🩵 BINA HOMESTAY 🩵💙*Homestay Bersih, Selesa &  Berpatutan... Insyaallah😊📍Lokasi:1) *GAMBANG JAYA 1, KUANTAN*🏠 *BiNa...
29/09/2025






*💙🩵 BINA HOMESTAY 🩵💙*
Homestay Bersih, Selesa & Berpatutan... Insyaallah😊

📍Lokasi:

1) *GAMBANG JAYA 1, KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 1*:
* Rumah semi-D
* 3 bilik (3 aircond+ kipas)

🏠 *BiNa Homestay 3*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 4*:
* Rumah Semi-D
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

🏠 *BiNa Homestay 5*:
* Rumah Semi-D
* Ruang Tamu Aircond
- 3 bilik (2 aircond + kipas)

2) *BANDAR DAMANSARA KUANTAN*
🏠 *BiNa Homestay 2* :
* Rumah Semi-D
* Ruang tamu Aircond
- 4 bilik ( 4 Aircond + kipas)

🕰️ *WAKTU C/IN & C/OUT*:
C/in: 2.30PM
C/out: 12.00PM

🗝️💰 *Security deposit RM100*.
(Akan dikembalikan semula selepas check out sekiranya homestay berada dalam keadaan baik)

🀠*KEMUDAHAN YANG DISEDIAKAN*;
🔖Wi-Fi
🔖CCTV ( Porch kereta)
🔖Google/ Android TV (Netflix, YouTube, MYTV)
🔖Dapur dan Peralatan memasak
🔖Peti sejuk ( 2 pintu)
🔖Penapis Air
🔖Blender/food processor
🔖Periuk Nasi Elektrik
🔖Iron+ Iron Board
🔖Extra Tilam /Tilam Lipat & Bantal
🔖Microwave Oven
🔖Mesin Basuh
🔖Tuala
🔖Sejadah

LOKASI BERDEKATAN:
*GAMBANG JAYA 1*:
⚽ Akademi Mokhtar Dahari (AMD)
🏟️ Sekolah Sukan Malaysia Pahang (SSMP)
🏫 Universiti Malaysia Pahang (UMPSA)
🛣️ TOL LPT Gambang
🏫 Pusat Asasi IIUM
🏫 Kolej Matrikulasi gambang
🏫 Kolej Komuniti Gambang
🏨Mangala Resort
🏛️ PUSPEN
⛲Gambang Waterpark
🛩️ KEM TUDM
🏫 Unipsas
🏫 IKBN Paloh Hinai
🌇 Pusat Bandar

*BANDAR DAMANSARA KUANTAN*
🏫SMK Sultanah Hajjah Kalsom
🏫 TARUMT
🛣️ TOL LPT Jabor
🏖️ Pantai Balok & Batu Hitam (Blackstorn)
🚎 Terminal Sentral Kuantan
🏟️ Gelanggang Hoki
🏢DEWAN WISMA BELIA
🏫 Universiti Widad
🏫 Kolej Komuniti IM
🏥 Hospital UIA
🏫 UIAM Kuantan
🏦 KWSP
🌇 Pusat Bandar

KEMUDAHAN DAN LAIN-LAIN:
⛽Pam Minyak Petron, Petronas ,Caltex & Shell
🍛 Restoran & Kedai Makan
🏪kedai serbaneka 7E & KK Mart
🏃‍♂️ Taman Paya Besar
🏃‍♂️ Taman Bandar
🏫 Sekolah
🕌 Masjid
🧼 Dobi Layan Diri
💳 ATM & CDM
☕ Kopi Saigon, Watak Kopi & ZUS coffee
🏥 Klinik & Farmasi

FB pages: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550096023332&mibextid=ZbWKwL

☎️Maklumat lanjut:
https://www.wasap.my/+60129717253/binahomestay
https://www.wasap.my/+60123080124/binahomestay

BiNa Homestay 2, Bandar Damansara Kuantan.  Guest check out hari ini. Penginapan selama 4h3m, (14/9/2025 - 17/9/2025) di...
17/09/2025

BiNa Homestay 2,
Bandar Damansara Kuantan.

Guest check out hari ini. Penginapan selama 4h3m, (14/9/2025 - 17/9/2025) diharap memberi kenangan manis buat guest InsyaAllah.

Semoga ada rezeki kita berurusan lagi nanti. InsyaAllah.🥰

Alhamdulillah.. guest check out hari ini BiNa Homestay 3, GambangMasuk 12/9/25Keluar 14/9/25Terima kasih banyak. Semoga ...
14/09/2025

Alhamdulillah.. guest check out hari ini BiNa Homestay 3, Gambang

Masuk 12/9/25
Keluar 14/9/25

Terima kasih banyak. Semoga kita berurusan lagi nanti🥰

Alhamdulillah.. Guest hari ini check out.. Terima kasih sudi menginap di BiNa Homestay. Jika memerlukan Homestay yg sele...
13/09/2025

Alhamdulillah.. Guest hari ini check out.. Terima kasih sudi menginap di BiNa Homestay.

Jika memerlukan Homestay yg selesa, bersih dan berpatutan.. cari BiNa Homestay ok. 😊😊😊

Address

Lorong Gambang Jaya 1/12
Gambang
26300

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when BiNa Homestay posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

Share