24/11/2020
https://www.facebook.com/273748960108807/posts/849398359210528/
Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu sie z projektami rozporządzeń, udostępnionymi przez rządzących w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby ratować sezon zimowy w tym roku.
Argumenty za otwarciem branży narciarskiej, jak również szczegółowe pytania dotyczące przedstawionych projektów omówiliśmy podczas konferencji z premierem Jarosławem Gowinem, ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i dyrektorami Dominikiem Borkiem i Rafałem Szlachtą, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz.12.00. Wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowaliśmy kompromis, tak żeby branża narciarska w ostrym reżimie sanitarnym, bezpiecznym dla naszych narciarzy i snowbordzistów mogła ruszyć.
Już jutro powinniśmy znać ostateczny kształt wytycznych dla ośrodków narciarskich, czekamy na ostateczną akceptację GIS.