06/06/2026
Kolejny aktywny dzień za nami . Dopołudnie spędziliśmy w ziołowej Zagrodzie Edukacyjnej ,,Uroczysko" w Dylakach. Był spacer po ogródku, zbieranie ziół i roślin jadalnych, wspólnie przygotowanie pysznej sałatki i serów ziołowych a wszystko zakończone degustacją naparów i soków z bzu , pokrzywy i mięty. Pysznie , smacznie i wyjątkowo. Wielkie podziekowanie p.Iwonie i Januszowi Wajrach .
Popołudnie spędziliśmy z sw. Florianem w Głowczycach Urząd Miejski w Dobrodzieniu . Była historia kaplicy sw.Floriana, spacer z ciekawostkami historycznymi miejscowości a na zakończenie Biesiada przy wspólnym stole w Remizie Strażackiej. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangazowanym w przygotowanie ciekawego wydarzenia a w szczególności p.dyrektor Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu oraz prezesowi Osp Główczyce . Wszystkim uczestnikom spotkań dzisiejszych za obecność i dobry humor. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w ramach ,,Aktywna społeczność LGD - zajęcia dla każdego "" finansowanych z środków unijnych Polskie LGD , Fundusze Europejskie dla Opolskiej Wsi