31/10/2020
Dzień jak co dzień, ale tak bardzo inny.
31.10.2020 godz. 5.30
Nazywam się Jola Taberska , z domu Reimannka. Jedna z dzieci moich walecznych, dobrych rodziców Jadwigi i Alfonsa, którzy to zawsze byli innym pomocni.
Mam to szczęście, że:
1) wyrosłam w rodzinie rzemieślniczo-chłopskiej i stąd ten pęd do posiadania, siedzenia "na swoim" i budowania swojego Imperium
2) charakterna, gospodarna po Jadzi (mojej mamie). Jadzia z domu Kubiaczka dała mi miłość do muzyki, śpiewu oraz swobodę w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, gościnność i gospodarność Gospodyni Domu.
3) Alfons (mój tato) bez śmiechu to staropolskie kiedyś modne imię, dał mi oprócz pracowitości, niezwykły dar - społecznej aktywności.
Kramszczanie wiedzą, piekarz i prezes, sędzia Klubu Sportowego Polonia w Nowym Kramsku.
4) ważne, że posłuchałam Jadzi, swojego serducha i wyszłam szczęśliwie za mąż za mojego kochanego Marka, który dał mi wspaniałe dzieci a one obdarzyły nas cudownymi wnukami i wnuczkami.
Łzy zalewają kartkę, bo dla dziadków, to najczulszy punkt. Jakby powiedziała moja siostra Ola, do rzeczy "płyń do brzegu".
Wstał mój Maro...co robisz?.. A takie tam...zapiski, bo później zapomnę...
----------------------------------
z wczoraj 30.10.2020
Strach, obawy, śledzenie komunikatów TVN24, herbatki, śniadanko, inne prace z naszym personelem, babskie pogaduszki. To czasami najlepsze, zdrowe "tabletki" na dobry dzień. Od Kasi "z pierwszej ręki" dowiedziałam się o planach i aktywności Babimojskich Kobiet i Mężczyzn, którzy tak pięknie i aktywnie walczą o lepszą Polskę. O Szymonie (moja rodzina - brawo), który też poparł kobietki i na forum
pobudził lokalną społeczność. Tu wspomnę o mojej chrześnicy Ani, która tak odważnie ocenia i wypowiada się. I ona ma szczęście, tę patriotyczną waleczność odziedziczyć rodzinnie.
Około 16.00 czy po.. informacja pana Premiera o zamykaniu cmentarzy. Ściągam mojego Marka, by zdążyć odwiedzić naszych najbliższych i znajomych na cmentarzach w Nowym Kramsku i Babimoście. Marek w aucie mówi ,"ale mamy szczęście, że Nasi są tak blisko nas". Telefon Oli... już wracamy. Kolejne szczęście, mam siostrę Olę tak blisko siebie.
Zrobiłyśmy obchód na naszym kramskim cmentarzu (tym razem znicze a nie tradycyjne róże) .
.. w aucie słyszymy ... o pięknej i szybkiej akcji w Zielonej Górze, odkupią chryzantemy od przedsiębiorców po cenie hurtowej i ozdobią miasto.
A..., My w naszych oknach, ogrodach, skoro nie możemy pójść na cmentarze zapalmy świece na znak z bliskimi i pokażmy naszą solidarność.
---------------------------------------------------------------------------------------------- BĘDZIE PIĘKNIE.
Mieliśmy też wieczorem w izbie karczmianej miłe chwile. Nasza wnuczka Gabrysia obchodziła swoje 4-letnie urodzinki. Harmider dzieciaków, które to nieświadome o obecnej sytuacji - był bezcenny.
Mieszkamy na babimojszczyźnie. To nasza mała ojczyzna ze stolicą Babimost. I o tej naszej małej ojczyźnie z dumą opowiadamy wszystkim, którzy odwiedzają Nas i uczestniczą w zajęciach Akademia Cioci Joli.
Jak wiecie, restauracje w karczmie i Dwór Kolesin zamknięto nam po raz drugi. Kolesin działa jako hotel, nasi goście hotelowi mogą zjeść na miejscu, to jeszcze mogą... Mamy też 2 hektary lasu/parku gdzie można bezpiecznie relaksować się bez maseczek.
Obecna sytuacja, strach, nie sprzyjają do bywania i biesiadowania w takich miejscach. Broń Boże, nie skarżymy się. Inni pewnie maja gorzej. Posiłki na "wynos" to tylko cząstka naszych usług. Wiemy, że musimy dzielnie przetrwać i mieć pozytywny nastrój. Chcemy dla Was pracować i gotować.
Stąd mój KOMUNIKAT!
Karczma Taberska pełni dyżur gastronomiczny codziennie w godzinach 11.00 - 20.00.
Prosimy osoby, rodziny, które przebywają na kwarantannie Covid- 19 i nie mają możliwości przygotować ciepłego posiłku o kontakt. Dowieziemy na miejsce. BABIMOJSZCZYZNA i POWIAT ZIELONA GÓRA. Za "co łaska" ,"Bóg zapłać", czy buziak z okna.
Dzwońcie !!! Przekażcie potrzebującym numer telefonu 68 351 11 30.
--------------------------------------------------------------------------------------
Prosimy: nasz Urząd Gminy Babimost Babimost , Opiekę Społeczną, czy Stowarzyszenia - o rozeznanie wśród mieszkańców, komu i do kogo powinniśmy dojechać, bo są mieszkańcy wśród nas, którzy nie zadzwonią z różnych powodów.
Nasz zespół jest gotowy i czeka na Wasze telefony.
Będzie nam miło, jak udostępnicie i dołączycie do nas, chcemy pomóc i wierzymy, że razem możemy zrobić o wiele więcej niż sami.
Przekażcie nasz numer telefonu komu możecie - organizacjom, stowarzyszeniom, urzędom, domom opieki społecznej...
Śle buziaczki dla Wszystkich. TRZYMAJMY SIĘ RAZEM.
Ciocia Jola
P.S. Przesyłamy Wam trochę słońca ☀️