05/10/2024
Občas nahliadnem na Facebook a už ste tu toľkí zverejnili svoje krásne "úlovky" z hôr, že v kombinácii s prázdnou nádobou na sušené hríby, ktorú uchovávame v špajzi nebolo už inej možnosti než konečne vyraziť na hríby. ☺️
Tak sme dnes nelenili a vybrali sa ráno na Kysuce okúsiť nádielku prírody v tento daždivý čas. Makov nás privítal bez dažďa s hmlistým, no príjemným počasím. Po niekoľkých metroch od poľnej cesty už naše kroky sprevádzali jašteričky a všakovaké druhy húb. 🤩
Na salamandry sme narazili naozaj niekoľko krát, ako aj na krásne zákutia s impozantnými muchotrávkami, majestátnymi bedľami a samozrejme k nášmu potešeniu aj pravákmi, či suchohríbkami. 🍄🟫👍😉
Po dvoch príjemných hodinách strávených v lese sme sa rozhodli zastaviť cestou na našej chalupe a napokon na hodinku okúsiť hubárske šťastie aj tam. 🏚️ A vyplatilo sa. 😉 Okrem salamandier a pravákov na ktoré sme natrafili už na nás "číhali" aj srnky, ktoré sa našou prítomnosťou ani nenechali priveľmi rušiť. ☺️
Napokon sme sa osušili na chalupe pri peci a teplom čaji a spokojní sa vrátili domov.
Tým, čo nemajú hubky do Vianočnej kapustnice zajtra odporúčam vyraziť do lesa. 😉